Czuję, że moim obowiązkiem, obowiązkiem mężczyzny, jest wspieranie Kobiet.

Aktualności

Jestem przekonany, że tak naprawdę możemy się jedynie domyślać co czują w obecnej sytuacji. 

Dziś poglądy liberalne czy konserwatywne nie powinny mieć znaczenia. Nie o poglądy chodzi, nie pora, aby je eksponować. Jako parlamentarzysta mam obowiązek reprezentować wszystkich obywateli bez względu na światopogląd. Taka moja rola i to powinien zrozumieć KAŻDY poseł czy senator. Mamy łączyć, a nie dzielić. I to jest zasada, która powinna nam wszystkim przyświecać.  

Tego na pewno nie rozumie Jarosław Kaczyński, któremu 27 października pomylił się z 13 grudnia. Wicepremier, który w zasadzie nawołuje do wojny domowej. To jest niepojęte i zapisze się na negatywnych kartach historii naszego Kraju.

W głowie mi się nie mieści, że można komuś narzucać swój styl życia, swoje poglądy – kazać mu je wyznawać wbrew jego woli. Kiedyś tak czyniono, ale to były czasy słusznie minione. 

Każdy ma prawo do samostanowienia i wolności sumienia. Nie jesteśmy od rozliczenia innych ludzi za podejmowane przez nich decyzje. Tym bardziej Państwo nie jest od tego by nakazywać, wręcz przeciwnie jest od tego by pomagać. 

Jestem za życiem, zresztą nie wyobrażam sobie żeby ktoś był przeciwko życiu. Ale jestem też za wyborem. I dzisiaj powinniśmy bez względu na poglądy wspierać Kobiety, na co dzień okazywać im empatię, szacunek, pokazywać rozwiązania, alternatywę, gdy znajdą się w trudnej sytuacji. Przede wszystkim dać im wolność wyboru – bo to One będą musiały przez całe życie nieść ciężar podejmowanych decyzji. Nikt inny.

Po co zerwano osiągnięty przed laty kompromis z 1993 roku? W 2007 roku ŚP Lech Kaczyński powiedział: „Jeśli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać”. I tak też moim zdaniem powinno zostać.

Pamietajmy także, że wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiego. Dlatego nie ma sensu i potrzeby przejawianie agresji wobec Kościoła, wiary, ale też policji. Dziś jest czas na gaszenie pożarów, a nie wzniecanie kolejnych. Dziś jest czas walki o #PrawaKobiet Pokaż mniej

Może cię zainteresować

Podobne posty

Menu