Czy województwo to prywatny folwark marszałka, a cierpi na tym m.in. największy w regionie szpital❓❓

Aktualności

👉 W BIP-ie Urzędu Marszałkowskiego pojawiły się wyniki konkursu na dyrektora szpitala z „lakoniczną” informacją: „Zarząd Województwa Śląskiego informuje, iż w wyniku przeprowadzonego konkursu na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu nie wybrano kandydata.” O tym, w jakiej formule zostało to wykonane, przemilczę (pusty dokument z jednym zdaniem).

👉 Takie oświadczenie wojewody należy więc traktować jako deklarację wystąpienia do sądu administracyjnego. Pytanie czy to jednak nastąpi? Nie ma na co czekać, należy działać i ukrócić dotychczasowe praktyki!

👉 Istnieje duża wątpliwość co do legalności podejmowanych decyzji. Takie standardy powinny wykluczać możliwość dalszego pełnienia funkcji marszałka, mającego ponad 4,5 miliona mieszkańców województwa śląskiego!

👉 Już raz marszałek tłumaczył się prezesowi Kaczyńskiemu (co zresztą publikowałem), a jak donosi prasa dzień przed konkursem Jakub Chełstowski został wezwany na dywanik do centrali PiS.. Czy tam zapadają decyzje kadrowe dotyczące województwa śląskiego?

👉 Wielokrotnie podkreślałem, że marszałek Jakub Chełstowski traktuje samorząd jak własny folwark. Szpital św. Barbary i “powołanie” p.o. dyrektora jest tego najlepszym przykładem. Od 3 miesięcy jednym z największych szpitali zarządza osoba, która prawdopodobnie została powołana bez podstawy prawnej! CZY TAK BĘDZIE DALEJ? Dlatego od samego początku domagam się stanowczych działań Wojewody Śląskiego, prowadzących do unieważnienia uchwały zarządu województwa.

👉 Ciekawe, czy Pan Marszałek zastanawia się jakie skutki może nieść za sobą tylko ta jedna decyzja? Przecież p.o. dyrektora podejmuje decyzje o wydatkowaniu pieniędzy publicznych. Kto odpowie za ten chaos, w tle którego jest zdrowie i życie mieszkańców województwa?💥

Docierają do mnie NIEPOKOJĄCE doniesienia. Wielu lekarzy ma już dość panującego chaosu, dlatego szykują się do odejścia, a sprzęt medyczny nie jest przekazywany do naprawy. Pracownicy WSS5 obawiają się, że za chwilę nie będą mieć czym leczyć pacjentów, a sponsorzy, którzy planowali zakup potrzebnego sprzętu, wycofują się. Szpital jest niezwykle delikatną materią i na jego czele nie może stać nominat partyjny, a fachowiec z doświadczeniem.

👉 Dlatego jak najszybciej powinna nastąpić zmiana: zarówno na stanowisku dyrektora szpitala, jak i marszałka województwa. Potrzebne są odpowiedzialne decyzje, za które nie będziemy musieli się wstydzić i które nie będą pociągały konsekwencji prawnych, ale będą gwarantowały stabilny rozwój województwa.

Może cię zainteresować

Podobne posty

Menu