Ostatnie tygodnie sprawiły, że mała Mania stała mi się bardzo bliska.

Aktualności

Fakt, nigdy Jej nie poznałem, ale dzisiaj czuję, jakbyśmy się znali od dawna.

Jej historia to prawdziwy dramat, który poruszył serca tysięcy osób. Choć pierwszego dnia, po uruchomieniu zbiórki, wydawało się to niewyobrażalne, w iście ekspresowym tempie zebrano 120% kwoty – blisko 4 mln zł. Wszyscy byliśmy wtedy szczęśliwi. 

Niestety, na przeszkodzie stanęły kwestie formalne związane z wylotem ✈️ i epidemią. Kiedy USA 🇺🇸 zamknęły granice, wydawało się, że to jakieś fatum. Jednak jak to zwykle bywa, tak i w tym wypadku, nie ma sytuacji bez wyjścia. To musiało się udać, aby walka Mani i wsparcie tysięcy osób, przyniosły spodziewany efekt.

To było tak istotne, że nie wahałem się ani chwili, aby poruszyć wiele osób – niezależnie od polityki i ich poglądów. Nie przypuszczałem, że wszyscy tak chętnie i z takim oddaniem pomogą.

Gdy Mania jest już w USA, a najważniejsza bitwa Jej wojny dopiero przed Nią, chciałbym podziękować tym, którzy wykonali wyjątkową pracę, aby ten lot mógł się odbyć. 

👉 Posłowi do PE Radosław Sikorski – ogromna pomoc i wielkie zaangażowanie w kwestiach formalnych związanych ze zorganizowaniem pozwolenia na lot na terytorium USA

👉 Ambasador USA w Polsce Pani Georgette Mosbachet. Zastępcy Ambasador USA Panu B. Bix Aliu oraz Służbom konsularnym w Krakowie. Ich praca, dała nam wszystkim nadzieję

👉 Panu Sebastianowi Kęciekowi – Zastępcy Dyrektora Departamentu Koordynacji Projektów Międzynarodowych
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wraz ze współpracownikami, dzięki którym organizacja spraw formalno-prawnych w Polsce nabrała tempa.

👉 Pomoc w zorganizowaniu i przygotowaniu samolotu do przelotu to nieoceniona pomoc pracowników Ministerstwo Obrony Narodowej

👉 Chciałbym też podziękować Sanepidowi w Sosnowcu oraz Sosnowiecki Szpital Miejski sp z oo za udostępnienie karetki, którą Mania została przetransportowana na lotnisko do Warszawy. Także Prezydentowi Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, za wsparcie.

❤️ Jednak ten lot nie doszedłby do skutku, gdyby nie niesamowita determinacja rodziców, którzy dzień i noc walczyli i walczą dalej. Bądźcie silni 💪

Mania, Kochana, wracaj do nas jak najszybciej 

Może cię zainteresować

Podobne posty

Menu