Ruszamy ze Stowarzyszeniem Ku Pamięci 🙏

Aktualności

To, co zacząłem, będąc jeszcze pełnomocnikiem prezydenta Sosnowca, nabiera tempa. Wspólnie z Sosnowiec łączy chcemy zadbać o nagrobki, często zapomniane, a jakże ważne dla naszego miasta i całego regionu.
✔️ Są niezwykłe, piękne, ale wiele z nich niszczeje. Niektóre wyglądają na „niczyje”. Chcę to zmienić! Będziemy kwestowali, już w ciągu najbliższych tygodni i otoczymy je opieką.
✔️ Będziemy zbierali środki na ratowanie zabytkowych nagrobków, gdzie pochowane są zasłużone dla miasta i regionu osoby. Nagrobki, które charakteryzuje wyjątkowa architektura, aby nasze dziedzictwo kulturowe nie zostało zniszczone.
✔️ Do stowarzyszenia zaprosiłem przedstawicieli różnych wyznań (kościoła katolickiego, ewangelickiego i prawosławnego) oraz osoby zajmujące się historią. Także regionalistów i organizacje pozarządowe.
➡️ Jednak działalność stowarzyszenia nie może ograniczyć się tylko do listopadowych zbiórek. Chcemy również do działania zaangażować szkoły, być także może indywidualne osoby, które mogłyby się opiekować grobami. Połączymy to z lekcjami regionalizmu. Uczniowie będą poznawali historię danej osoby oraz miejsca.🙏 Działania rozpoczynamy na cmentarzu przy Smutnej. To miejsce jest symbolem wielowyznaniowego charakteru SosnowcaWspólnie ocalimy naszą historię 💪
Fot. ArmagieDron

Może cię zainteresować

Podobne posty

Menu