Temat budowy węzła na drodze S1 w Sosnowcu jest aktualny od bardzo dawna, ale nadal NIC w tym temacie nie zrobiono.

Aktualności

Od kilku lat władze Sosnowca starają się o tę inwestycję – sami jednak nie są w stanie i po prostu nie mogą tego zrobić. Konieczny jest ruch po stronie ministerialnej.Dzisiaj słyszymy, że „być może” temat wróci w 2021, a to przecież dopiero dokumentacja!

Co jeśli na drodze staną przeszkody formalne? Ile lat będziemy czekali na poprawę warunków? Sytuacja na drogach, w pobliżu S1, obecnie wygląda dramatycznie. Mieszkańcy boją się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Każdego dnia wielotonowe pojazdy przejeżdżają w pobliżu zabudowań, mijając dzieciaki chodzące do szkół i spacerujące rodziny.

Czy tak to powinno wyglądać?Nie mogę patrzeć na to, co dzieje się wokół tej inwestycji, ale nie pozostałem i nie pozostanę bierny.

Odkąd wybrano mnie posłem, złożyłem kilka interpelacji, rozmawiałem z ministrem infrastruktury, z sejmowej mównicy apelowałem, aby tego tematu w ten sposób nie zostawiać, bo mogą na tym ucierpieć Mieszkańcy.

Moją ostatnią interpelację poparło prawie 110 posłów, z różnych klubów parlamentarnych. Chciałbym jednak, aby decydenci na najwyższych szczeblach dostrzegli, jak wielka jest potrzeba i poparcie dla tej inwestycji.

Pokażmy, że węzeł jest bardzo ważne dla tysięcy Mieszkańców regionu. Przede wszystkim bardzo Was proszę o podpis pod apelem, abyśmy mogli go złożyć w Ministerstwie Infrastruktury.

Proszę również o pomoc w sprawie budowy węzła w ciągu drogi S1 i zaangażowanie w nagłośnienie sprawy.

Podpisy można składać w moim Burze Poselskim przy ulicy Warszawskiej 1/4 w Sosnowcu oraz w wybranych miejscach.

Wolicie online?
Wejdźcie na http://bit.ly/petycjaS1 i podpiszciePokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i jest to dla nas niezwykle ważna inwestycja.

Może cię zainteresować

Podobne posty

Menu